:: americká krása


aneb konec jednoho zvláště vydařeného tahu, který skončil dámou na b3. a bila černobýlá.

poslouchat několik hodin denně rádio Petrov je samo o sobě esoterickým zážitkem: Václav Neckář se pro mě stal nepřehlédnutelným fenoménem, duchem, který mě honí i ve snech. ovšem nelze si nepovšimnouti jednoho vedlejšího efektu. jak se dívám zřídka na televizi, přivykl jsem krmit se alespoň rozhlasovými reklamami (přiznávám se k zvrácenému reklamožroutství – práce kreativce v reklamní agentuře pro mě představuje nejzábavnější možný způsob uctívání ďábla). jejich úroveň je horší než mizerná, ale to nic, o tom jsem neměl žádné iluze. lokální stanice a jejich „tvorba“ lepší být ani nemohou. co mě ale zarazilo, je zvrácené nadužívání slova „pohoda“. skvosty jako úlisným a zpomaleným hlasem pronášená věta: „Europamöbel – nakupujte v klidu a pohodě“ se opakují v mnoha variacích, slovo pohoda nesmí nikdy chybět. doufal jsem, že po Vánocích pohody ubyde, ale kdepak… povánoční slevy jsou totiž taky strašná pohoda. a „ležím na pláží (nebo Pláži?)“ to je úplně největší pohoda (a… nějaká ta cesta na jih by skutečně nebyla nepříjemná ;)
tak bych si přál, abyste mi s tou pohodou dali pokoj, nebo si ji pevně spojím se špatnými reklamami jako dřív boj s mírem.

aktualizováno (ještě před publikací): budu se od rádia Petrov stěhovat! nejpozději od příštího týdne se můžu těšit na poslech anvil vapre ep celou pracovní dobu! a taky arašídy zadarmo, odvoz taxíkem řízeným esmeraldou a noviny podle vlastního výběru. beru to jako povýšení.


Archivní komentáře

(Benny/29A – 31.01.2004, 16:28:17 – MailWWW)

stehujes se od Petrova? no tak zkus Frekvenci 1, tam je Vasek Neckar taky porad :-)


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.