:: ku klux klan vs. reggae


aneb hitler na flédě, aneb fss přeci jen není tak marná fakulta ;) (aktualizováno o první odkaz na fotky)

plesy fss se stávají vyhlášenými – a není divu. na rozdíl od ostatních fakult, u nás je to vždy maškarní na flédě, s dobrou hudbou, videoprojekcí, neuvěřitelnými maskami a spoustou legrace. proto jsem se musel zúčastnit i letos, kdy bylo téma „dark side of me“. bohužel oproti minulým ročníkům trochu klesla úroveň masek – i když upírka, obří lysohlávka, zbyňa coby hitler nebo kolektivní maska „baník pyčo“ zaslouží pochvalu. rosťa přišel klíčově na poslední chvíli s výborným nápadem, a tak jsme letos (také díky zapojení rodičů) vyrazili na flédu v bílých pláštích a kápích, jako správní členové bratrstva. a byl to povedený ples, jen jsme možná mohli skončit o něco dřív ;) kombajn se blýskl s povedenou projekcí i svým novým objevem, zdenál byl se šlehačkovou lahví nepřekonatelně sexy, potakl jsem spoustu známých, zahrál si fotbálek, zatrsal v kápi na reggae, vyfotil se s černochy (fotek bude jistě dost, ale zatím žádné nemám prvních pár fotek od kombajna, ku klux klan reprezentuje rosťa, já tam nejsem) – prostě v takové chvíle si člověk říká, že to není tak marná fakulta (zatímco o jiných momentech, např. konzultaci o diplomce, raději pomlčet ;)

o zoomu bude článek v cinepuru, zítra bych taky měl povykládat něco o kritické analýze tohoto článku (což mě spolu s aktuálním sporem v LtN donutilo znovu zvažovat, jestli je americký model, kdy je možné otevřeně hlásat nacistickou propagandu, lepším řešením než naše podivné zákony, které pro komunisty zdá se stejně neplatí), a taky se mám zúčastnit debaty zástupců národnostních menšin žijících v brně. to jsem teda zvědav, co tam budu vykládat – že jsem rád v brně a nikdy jsem žádné problémy neměl? no uvidíme. ještě dva vánoční odkazy: oříškové oplatky a dárky pro uprchlíky. oplatky jsou vynikající a dát dárky uprchlíkům je taky dobrý počin. a nakonec musím pochválit plav: slovinské číslo má jen málo hluchých míst, a i když osobně mě udivilo, že v celém čísle není jediná zmínka o štegerovi, výběr přináší nová jména, skvělé povídky i dobře vybrané ukázky z delších textů. ale je to divné: vyjde speciální číslo, a na iliteratuře (konečně jsem si ji přidal do sledovaných, jsem ostuda, že mi to tak trvalo) o tom není ani zmínka, byť v obou případech se okolo motají stejní lidé – a zároveň se na iliteratuře objeví (no… o něco dřív, ale stejně s hodně velkým zpožděním) recenze právě štegerovy knihy někdy je leden uprostřed léta. levice neví, co dělá pravice? no a murakamiho jméno tu bylo už tolikrát, že nemůžu neupozornit: kafka on the shore. a úplně na konec malý povzdech: trochu závidím – ne ty krásné chvíle, ty (nejen) jim samozřejmě z celého srdce přeju – ale způsob, jak takové prožitky převést na text, který je skvělý, nechává prostor pro domýšlení a zároveň není (příliš) sentimentální…

dnes jsem celý večer doma a ke všemu jsem tu úplně sám! nezvyk…


Archivní komentáře

No.. (Ku-klux rosťa – 07.12.2005, 23:54:29 – MailWWW)

myslím, že fotka s černochy bude první svého druhu..za to, že se večírek protáhl až do rána, já nemůžu..a určitě to nebylo na škodu, ne?:-) hlavně že i fotbálek pochopil, která barva musí vítězit:-)

(kombajn – 08.12.2005, 18:47:45 – – )

no nazev byl dark side of your mind pokud se nepletu ;) a dekuji :)

motají stejní lidé? (mČ – 09.12.2005, 17:29:16 – – )

Jako kolem iLiteratury a PLAVu? Mně to moc nepřišlo…
(Jo, nevypadl ti ze šablony počet komentářů?)

(AdaMM – 09.12.2005, 18:13:45 – – )

něco je špatně s bloguje a komentáři, chvíli tu taky nebyly vůbec žádné, což mě dost vylekalo. jinak to tvrzení se týká překladatelů ze slovenštiny, nikoliv obecně.


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *