:: nejlepší holky jsou


a taky totální výbuch vzteku na komerční banku a něco málo o politice (ale fuj!)

je toho nějak moc najednou, takže se pokusím být co nejstručnější (což se jako obvykle nepovede, protože nemůže nepřidat několik nesouvisejících odkazů: video archive je solidní sbírka, a stejně tak btBeat, kde si všechna recenzovaná alba taky můžete stáhnout přes bit torrent (po registraci)).
ti, co mě znají, už asi ví, jak se chlubím, že jsem výborný bývalý přítel. nevím, co mě k tomu předurčuje, ale (přes občasné zapomínání na svátky a narozeniny) asi se mi to opravdu daří. takže mě slečny na baru v alfě musí podezřívat ze záletů, když si tak dobře rozumím třikrát týdně pokaždé s jinou slečnou (a jedna hezčí jak druhá, no nejsem to frajer?). a pokaždé mám velkou radost – je strašně dobré vědět, že je tu pár lidí, kteří mi tolik rozumí a záleží jim na mně. nevím, jestli se moc nezaobírám minulostí, ale prostě pořád jsou součástí mého života a nevím, jestli se to kdy změní. ani bych asi nechtěl…
and now for something completly different. v mém okolí stoupá optimismus, když i druhý nezávislý průzkum volebních preferencí dává zeleným přes pět procent. pár diskusí na toto téma, zejména ty s bennym (jee!) mi pomohly utřídit si myšlenky. volil jsem zelené skoro v každých volbách, obvykle jsem to bral jako jediné čestné řešení v situaci, kdy volit jinou stranu prostě nejde; v brněnských komunálkách to bylo i proto, že jsem znal některé kandidáty nebo na ně měl osobní doporučení. vždycky jsem měl problémy se nějak politicky zařadit. testy mi vycházely středově a hodně liberálně, obdivoval jsem španělské anarchisty, podporoval pravicové postupy v ekonomice. žádné uskupení se mi tak asi líbit nebude, protože stejně jako jsem nedávno nadával na nacionalismus, nic lepšího si nemyslím ani o státu. možná, kdybych pokračoval tehdy v té úvaze dál, došlo by mi, že bez států by války nebyly tuplem. k čemu ten stát vlastně máme? osobně vidím víc záporů než kladů. no ale zelené budu volit už jen proto, aby něco bylo jinak – a aby se na světlo dostala aspoň část důležitých témat. nicméně „moje“ strana to stejně nikdy nebude. (a tohle si pak ještě v klidu dočtu.)
no a nakonec si musím postěžovat: maruschce jsem kupoval letenky a všechno se zdálo být ok (klasicky velmi levné lety ryanair, brno-londýn-porto-londýn-blava celkově za 3100 na osobu se vším všudy). jenže včera jsem se kouknul na netové bankovnictví a nestačil se divit. všechny čtyři transakce se objevily jako zúčtované, ale ty které byly v librách (a tam byl podle mě ten zádrhel), zůstaly viset i v blokovaných operacích z kreditních karet (s mírně jinou částkou, z čehož podezírám různé kurzy ryanairu a komerční banky). došel jsem na svou pobočku, kroutili nad tím hlavou, volali tam a onam – protože jsem potřeboval vědět, jestli jsem v mínusu nebo ne a jestli se mi odečtou peníze na inkaso za net a trvalým příkazem za telefon. když tam mám blokovaných dvanáct litrů… no sami z toho moudří nebyli, ale slíbili, že to pohlídají. vzato kolem a kolem: komerční banka mě celkem sere. jejich netové bankovnictví jede jen v m$ exploderu (a blbě) přes javu, účtují si nesmyslně vysoké poplatky za cokoliv a na pobočce čekám vždycky věčnost. když to srovnám s krátkou zkušeností s lloyds tsb, „mojí anglickou bankou“, tak británie vede o světelné roky. nic si neúčtovali, poslali mi příkaz k zahraniční platbě do brna, a nedávno mi od nich přišel dopis, že střední a východní evropou bude projíždět jejich člověk, jestli mám zájem domluvit si zdarma schůzku, jak naložit se svými úsporami, mám dát vědět. a to tam mám na účtu už dva roky asi osm liber. hm. české banky suck. (doufám, že se tohle donese někomu z komerční banky a ti si to tam rozpošlou. úplně klidně se mi může nějaký hlavoun ozvat a dokázat mi, že to tak není, že ani ty všechny předchozí problémy – jako když mi neodešel trvalý příkaz na telefon a to jsem zrovna po návratu z anglie měl na účtu sto tisíc, penále za pozdní platbu jsem samozřejmě platil já – nejsou nic než politováníhodná náhoda, kterou mi rádi kompenzují ;) ale spíš se bojím, že to dopadne tak, že za těch 14 dní nepovoleného debetu mi nasolí úroky, až se z toho poseru…)


Archivní komentáře

české banky (Kerray – 21.02.2006, 08:02:07 – – WWW)

suck big time, kdokoliv z cizinců kdo tu žije delší dobu nestíhá, jak něčemu takovému vůbec můžeme říkat banka – včera jsem zrovna poslouchal stížnosti jednoho kanadského profesora na Komerční banku, kam si uložil 200kkč, zapomněl na ně, a po dvou letech tam měl 195kkč :)


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.