:: dobrý nápad nebo špatný nápad


nebo jaký je to vlastně nápad, naházet to tam ve stylu 100:100? také vzkaz všem @$&^%$@, kteří z pupku světa tvrdí: „může za to morava“. (opraveno)

bylo to napínavé velmi – přiznám se, že jsem se začal po zveřejnění odhadů radovat, ale moc jsem jim nevěřil. pak se sčítaly průběžné výsledky a já se nejdřív hodně lekl a pak už jsem byl klidnější, a myslel si, že to dobře dopadne. ale dojeli jsme na to, že systém je MÁLO poměrný (imho kdyby tady byl většinový, tak jediná dobrá věc je na tom vyšachování komunistů – ale jinak bychom se zmítali neustále buď mezi zkorumpovanou pravicí, nebo levicí – a moc a korupce by byly absolutní). nebo vám nepřijde hloupé, že i když součet hlasů ods+kdu-čsl+sz je o více než 200 tisíc vyšší, než součet čssd+ksčm, ve výsledku je to stejně mandátů? nebo když v libereckém kraji získali zelení téměř 10%, stejně tam nemají ani jeden mandát? více o tom, jak to funguje, najdete zde, já si myslím, že problém je v příliš malých volebních krajích. a neodpustím si jednu malou poznámku pro ty, kteří říkají: „morava je levicovější“ (a nezní to jen po diskuzácích, tam bych ještě naštvanost průměrných pražáků chápal, ale slyšel jsem to i od nějakých „expertů“). součet hlasů levice je např. na jižní moravě nebo ve zlínském kraji nižší než součet ods+kdu-čsl+sz. naopak v karlovarském kraji mají komunisti se soc.dem. dohromady víc, takže pr! dělat z vítězství čssd v určitém kraji vítězství levice tamtéž, to je jen důkaz zaslepenosti, s níž se snaží obě dvě velké strany tvářit, že kromě nich už nikdo neexistuje. v podstatě si myslím, že volby prohrála pravici kdu-čsl, která v několika českých krajích nepřekročila potřebných pět procent, takže ji nepomohla ani relativně slušná podpora jinde. a už jen tak úplně na okraj – tady jsem volil já. tak už asi chápete, proč mě dokáže nas.at, když se o mě cajzli opírají jako o „levicovou moravu“.

shrnuto – když bych hledal pozitiva: komunisti jen 13% – skvěle! zvláště potěšující bylo srovnání (na ČT) studenti/důchodci – u studentů zelení asi 14%, komunisti 4%. ještě tak dvoje volby, a komunisti se dostanou pod 10%… výsledek zelných jsem odhadl téměř přesně. škoda, že nedostali tak o dvě procenta víc, současný systém přerozdělování mandátů jim hodně uškodil. za zelené se ale nedostal ani jeden blázen (aspoň tak se mi to zdá), takže nehrozí, že by jeden z těch šesti byl ochotný dezertovat. no a teď ta negativa: ods nebyla schopná přijít se skutečnou protiváhou panu buldozerovi (imho blbost přirovnávat ho k mussolinimu – stále víc mi připomíná spíš druholigovou napodobeninu berlusconiho, i prvotní neochota uznat výsledek voleb je pro podobné případy typická, stejně jako podezření z napojení na šedou ekonomiku, ultra-pragmatismus a.k.a. populismus a kult glorifikace vlastní osoby). topolánek, tlustý, langr, říman – to všechno mě osobně odrazuje. osobně jsem u ods nenašel téměř nikoho, kdo by na mě působil dobrým dojmem. vzhledem k mnoha chybám sociální demokracie měly být tyto volby jednoznačnou záležitostí, a vstup zelených do parlamentní politiky tomu měl napomoci – ale bohužel ods nedokázala kontrovat na výpady soc.dem. adekvátně. debatu jsem viděl až dnes, povolební – a z paroubka se mě regulerně zvedá kufr. uvidíme, doufám, že ten, kdo varoval před jeho dnem se mýlí, a pozítří se nic zásadního nestane :) a ještě jeden vzkaz pro komunisty – my si pamatujeme, jaké vy máte řešení!! (neznám autora, pokud byste někdo věděl… věřím, že tohle by bylo potřeba hodit na billboard – protože to vypadá, že dalším volbám neujdeme a komunisti s filipem jako předsedou se tváří jako beránci a demokrati. ale jak to ve skutečnosti je, o tom výmluvně vypovídají haló noviny, jejich oficiální hlásná trouba. za komentář patří díky michalovi, diskusi pod článkem pak můžete považovat za dobrý důkaz toho, že vysokoškolské vzdělání vás před blbostí neochrání. vždycky jsem měl za to, že právníci jsou lumpové podporující ods. že by to byli lumpové podporující čssd? co se to děje, to je teď filda pravicovější než práva?)

no prostě sekec mazec – napínavější už nebude nejspíš ani nastávající fotbalové mistrovství. díky za pozornost, nenechte si otravovat život – a až budou předčasné volby, tak tam jděte ještě jednou – pevně věřím, že zelení si to nepokazí a svým solidním vystupováním ukážou, že hlas pro ně není ztracený, a příště si odpustí na svých kandidátkách ty nejpodivnější figurky a dostanou hlasů o trochu víc.

ps: hitovka pro tento den – goldie lookin chain, album -samozřejmě- pojmenované the greatest hits.


Archivní komentáře

(mČ – 04.06.2006, 17:48:49 – – )

„Součet hlasů levice je např. na jižní moravě nebo ve zlínském kraji nižší než součet čssd+ksčm.“ – tím chceš říct, že součet procentních výsledků obou stran v regionu je nižší než celostátní?

pardon (AdaMM – 04.06.2006, 17:58:56 – – )

ve svatém rozhořčení jsem ten článek pořád přepisoval a udělal tam krpu. správně, jak to tam nyní už je opraveno, čtěte tedy: „součet hlasů levice je např. na jižní moravě nebo ve zlínském kraji nižší než součet ods+kdu-čsl+sz.“ za upozornění děkuji, za chybu/nonsens se omlouvám.

Několik poznámek (Retal – 04.06.2006, 19:34:40 – – WWW)

Ahoj Adamme, jen několik poznámek: Strana zelených ztratila především tím, že nemá podporu koncentrovanou, nýbrž rozptýlenou. Kromě (celostátního) pětiprocentního volebního kvóra totiž ještě existuje tzv. přirozený práh, který musí strana v daném kraji překročit, aby získala mandát. Tebou uváděný liberecký kraj je ukázkou – přirozený práh v tomto obvodě v těchto volbách činil 9,70% (20912 hlasů), SZ dostala 9,58% (20 646 hl.), čímž nepřekročila přirozený práh a celý její výsledek v tomto kraji byl ztracen. O KDU-ČSL píšeš, že v některých krajích nezískala ani 5% a tím projela pravici volby. Ale přemýšlej trochu – jaktože KDU-ČSL získala při výsledku lišícím se od SZ o cca 1pct o 3,5pct mandátů více? Odpověď zní – mají geograficky koncentrovanější volební podporu.
Není důležité získat 5% ve všech krajích, nýbrž překročit 5% na celostátní úrovni. Na úrovni krajů je (především pro malé strany) důležitější mít přiznivě geograficky rozložený elektorát.

Chybí mi tu náhled příspěvku :-)

Co naděláš, (Arthur Dent – 04.06.2006, 20:39:17 – – )

statistika je statistika: http://www.maly.cz/misc/volby.pdf

Tohle je verze, ve které Vysočina patří k Moravě. Pokud ji odečteme, na výsledku se nic nemění a výsledek je stále tento: „NA CELÉ MORAVĚ MÁ ČSSD+KSČ(m) VÍC HLASŮ NEŽ ODS+SZ+KDU“ A to i kdybych byl stokrát cajzl :)))

(svaťa – 04.06.2006, 21:05:15 – – )

jen bych podotknul, že je chyba jednoznačně zařazovat SZ k pravici (dtto k levici).
díky všem, kteří dali šanci zeleným!

Ale jo, (Arthur Dent – 04.06.2006, 21:28:46 – – )

jenže dnes je situace taková, že na jedné straně jsou dvě levicové strany, které jasně formulovaly ochotu spolupracovat – a ty mají dohromady 100. Na druhé straně jsou „všichni ostatní“, které jsem pro zjednodušení nazval pravicí, jelikož se mi „ODS+KDU+SZ“ nevešlo do sloupce :)

(Retal – 04.06.2006, 23:04:13 – – WWW)

Ještě k tématu: http://glosy.info/texty/kratka-studie-o-rozdeleni-mandatu-zeleni-jako-obet/

To Arthur (Jakub – 05.06.2006, 11:07:37 – – )

Dle tvé tabulky ve dvou Moravský krajích vyhrála pravice a ve dvou levice. V čechách je ten poměr jiný, ale stějně taky levice v některých krajích vyhrála. Je mi zle, jak teď všichni hází špínu na Moravu.

(Arthur Dent – 05.06.2006, 11:14:19 – – )

Dle mé tabulky úhrnem za země vyhrála na Moravě levice. To jsou ty poslední dvě čísla vpravo dole.

(svaťa – 05.06.2006, 12:06:12 – – )

doporučuji komentář k tématu od karla škrabala v dnešní mfdnes

Odkza na toho Škrábala (Jakub – 05.06.2006, 12:19:44 – – )
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=130&r=nazorya&c=513414

Poučení (Zuřící rosomák – 05.06.2006, 12:41:01 – MailWWW)

Tak moje reakce byla natolik dlouhá, že jsem ji umístil na svůj blog jako nový příspěvek :)

(Spinicz – 07.06.2006, 19:35:21 – – )

Možná že kdyby ODS na moravě tak očividně nekradla – obvzlášť v brně, dostala by hlasů víc…

(rosťa – 09.06.2006, 13:57:13 – – )

souhlas se spiniczem, bohužel moc a moc lidí tady v brně ods nevolilo kvůli tomu, co se děje a dělo na magistrátu… jasný příklad lidé z „hokejové“ komunity, kteří prostě ods nikdy nedají hlas za to, co se stalo s brněnským hokejem, stadionem atd… a platí to i pro sport jako takový, jeho příznivci v brně moc hlasů pravici prostě z tohoto důvodu nedali… komunální politiku totiž řadí na roveň celostátní

(maruschka – 11.06.2006, 13:34:12 – – )

no, když to na brněnské radnici vypadá tak jak to vypadá, tak jak asi bude ODS vést celou republiku? vím, že komunální politika je něco jiného než celostátní, ale pokud je někdo zkorumpovaný na radnici, proč by si pak nepřivydělal i na celostátní úrovni..
mimochodem, adamme, kdo že to vyhrál tu tipovací soutěž???;)

Rosťo… (Zuřící rosomák – 11.06.2006, 18:20:41 – MailWWW)

Magor Mencl nikdy nikomu nic nevyhrál, nevyhrává a ani nevyhraje svojí osobou. Kdyby kandidoval např. za zelené, tak by se z Jižní Moravy do sněmovny nedostal ani ten jeden jediný poslanec. Ho drží jenom ta kandidatura ODS, jinak by mohl jít tak akorát hrát kuličky za viaduktem, mam.d jeden…

(rbrt – 12.06.2006, 07:45:19 – – )

vy me desite.. trochu.

Seznamte se; Václav Mencl… (Zuřící rosomák – 12.06.2006, 10:06:29 – MailWWW)

… To teprve poznáte to pravé zděšení! :)

(rosťa – 12.06.2006, 14:13:27 – – )

rosomák : ten mencl ti přebral slečnu, nebo vyvraždil rodinu? já sice chápu, že je to ocas, ale takovejch je víc, a směřovat svou nenávist jenom k němu a na každým kroku, to už neni fér… pěkně rovnoměrně nadávat, když už, ne?

tak dobře…. (Zuřící rosomák – 12.06.2006, 15:51:56 – MailWWW)

Šimonovský je k.kot a Tejc je hovado!

Jo a ještě… (Zuřící rosomák – 12.06.2006, 15:53:02 – MailWWW)

Denk je taky pěkně vykutálený čurák, ještě že se ze zelených dostal do sněmovny jenom Liška!

(Aguilar26Francine – 09.08.2011, 14:54:06 – MailWWW)

I strictly recommend not to hold off until you earn enough cash to order different goods! You should just get the credit loans or just auto loan and feel yourself free


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.