:: mám oblek, a neváhám ho použít


nechtělo se mi to míchat s Vysočinou dohromady, takže pár novějších i starších detailů o nabitém lednu. dlouhé a nudné, tentokrát částečně i v angličtině… (there is a slight chance that this might be read by ppl, who don’t speak czech. if you want to read about „english brno blogs“, just hit „celý článek“ and scroll down a little bit.)

sice jsem se ještě nedostal k tomu, abych předělal svoji stránku, ale zato jsem po skoro dvou letech od registrace konečně zprovoznil doménu www.zbiejczuk.com  – teď tam toho pravda moc není, ale do budoucna bych rád zmapoval historii naší rodiny a kontaktoval ostatní zbiejczuky, co jich jen na světě je (to by neměl být takový problém, je nás jen pár). taky už jsem aspoň trošku pohnul (tady je zpoždění jen několik měsíců) s fotogalerii z berlínského výletu.

šárka úspěšně obhájila bakalářku, udělala státnice ze sociologie a úspěšně se ucházela o dvě práce; i další v okolí byli vesměs úspěšní (zbyňa o něco míň, ale zase pokecal s andělem) a já se taky snažím něco dělat. situace vypadá nadějně, a já seriozně (díky šárce za pomoc s výběrem i trpělivost)! byl jsem až překvapen ohlasem posledního příspěvku, do toho mi lichotil chleba, a já se zas jednou zaobíral představou, že bych mohl psát častěji (a pak by si mě šikovní pánové najímali jako content writera – onen linkovaný web sledujte, zajímáte-li se o SEO triky a jiné ošklivosti). ale už jsem se probil mezi celebrity, kterých se ptají na jejich web 2.0 oblíbence… není to tak docela marné čtení, kolegové měli řadu postřehů a podnětů – a to mě tak trochu nakoplo k sepsání maličko delšího textu na toto téma… (stejně s tím neustále otravuju všechny v hospodě, tak budu moci jen odkázat na daný zápisek – najdete na respektu, snad dřív než si myslíte.)

do toho mě oslovila prezi, jestli bych nepovykládal něco o Hospitality Clubu. to já rád, zároveň jsem se potkal s hosty, kteří byli u zdenála, a páteční večer se změnil v neplánovanou, ale o to příjemnější HC session (mimochodem, v perpetuu zlevnili pivo). zkušenosti a dojmy cizinců z brna, to mě vždycky zajímalo… poslední dobou jich přibývá fakt dost, mám takový fajn pocit, že i když zůstáváme stále největší vesnicí v republice, valem do ní přibývá zahraničního osazenstva. studenti, ibm, turisti – a taky blogeři. následující odstavec je věnován těm několika, které jsem našel (a protože je slušnost mluvit o nich tak, aby si to mohli přečíst, pro jednou to bude anglicky).

it’s nice to see there are some foreign people who not only know, that a city called brno exists, but for some reason got to love it as i do. though there are some blogs in english by czech ppl (ihate.biz is one of my favourites) from brno, i have found also some foreigners living in brno and blogging. the first one is tuckova, a blog i spotted already a while ago, but haven’t followed for some reason. now i see older posts are gone (moving your blog to a new CMS ain’t easy), but new ones keep coming. read more about anne in her ‚about‚. since she’s settled in brno for quite a while, you won’t get the ‚exploring‘ stage of stay, rather a witty and warm picture of an interesting family and the author herself. – the next one is jesse aka morskyjezek. a student in musicology and anthropology, fascinated by many different things, but music plays one of the most important parts (he’s writing about dechovka, eva&vašek or karel gott!), often updated, and you can go a long way back (worth!). his blog also helped me to find others. not surprising, he knows some of my friends, at least their blogs :) now he’s in usa once again. – less frequent posts, but a relaxed atmosphere (and they are almost my neighbours in masaryk’s quarter, as you can see on the photos) on the blog of klimasmith family. i would guess some of my friends know betsy, as she’s a teacher on the faculty of arts. good points about czech people and culture. – the next one isn’t only in english, so for some parts i have no idea, what it contains, since i only see question marks (chinese? thai?)… but still, joelle is thinking about brno for sure, though back in malaysia. – a fresh addition to brno bloggers brings some strange foreign languages too, but rather in comments, though the author, swobodin, is not only linux freak, but also speaks about six languages! arrived in brno recently, still half the way realizing what the hell is czech republic and brno about. but a fried cheese is one the first things to learn about, that’s for sure :) – four bees is a blog set rather in bratislava or budapest, but it features a very positive introduction to brno – the city of laughter and forgetting (most of the facts still quite fit, just the prices got higher) – the strangest as the last one: i have no idea, why a french girl is an avid fan of kometa, brno hockey team. but not only that, she is very talented, and this month she is going to draw portraits of all the players! – this said, i send my greetings and respect to all of them :) if you know about other foreign bloggers in brno, let me know!

čtením těch blogů jsem poměrně úspěšně zabil většinu sobotního odpoledne, jen jsem ještě trochu poklízel, zevloval a tak. no a na závěr několik doporučení: příští týden v artu gondryho nauka o snech, a pak jsou tu dny evropského filmu! osobně mám několik favoritů, které bych si nechtěl nechat ujít: španělský film Metoda, polský povídkový film Óda na radost a rumunsko-švýcarský (scénář ale marek epstein!) Ryna. a kdybyste na rozdíl ode mě měli přebytečných pár desítek/stovek tisíc, investujte je do akcií googlu. zvlášť jestli měl autor pravdu.


Archivní komentáře

wow! (lia – 04.02.2007, 09:19:22 – – )

Musím to říct :) V obleku ti to sluší!
A dík za blog-tipy :)

(Irenka – 04.02.2007, 13:26:14 – – )

sluši, sluši…(jak by řekli naši vietnamští přátelé :) ne, teď vážně – dobrý výběr a řekla bych, že se ještě bude hodit ;)

(Regis – 05.02.2007, 08:49:36 – – )

adamm šolnař… ten svět de pali ;) pruhovanó šlajfku a voranžovó košulu, to je mazec :D

morskyjezek (Jesse – 09.02.2007, 17:15:08 – MailWWW)

Hi, thanks for bringing your blog to my attention as well! I think you’re right that the „city of laughter and forgetting“ description may be a bit optimistic, but it made a great audio piece – and it’s hard to get people to visit a place if you describe it as crying and eternal remembrance of painful things past. ;-) I hope there is a happy medium, or maybe if it’s not happy then at least a medium.

Now I’ve got lots of work to do reading blogs in Czech, which I might get around to one of these days. Indeed, dík za blog-tipy :-)

update (AdaMM – 19.02.2007, 12:29:15 – – )

ještě jeden brněnský / anglický blog…
http://samostatnost.livejournal.com/


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.