:: web 2.0 – diplomová práce


tak to bychom měli. ráno jsem ještě chvíli panikařil, že v open office to vypadá jinak než v m$ wordu (protože jsem si blbec neuvědomil, že oo umí ukládat do pdfka), ale nahrál jsem si na flashku portable open office a to se ukázalo jako zcela zásadní rozhodnutí, protože ve faxcopy oo neměli. ale takhle jsem to spustil z flashky a hurá – po desáte jsem šel odevzdat svou úžasnou diplomovou práci na téma web 2.0. a jako bonus dnes hodil kerray na web manuál, na kterém mám taky drobný podíl: Internet Marketing Resources For Musicians And Labels.

diplomka. měl jsem původně psát o estetice hypermédií. nevěděl jsem si s tím rady a když se vyskytla příležitost ucházet se o stípko do japonska, hodil jsem to přes palubu a udělal těžce sociologické projekt. nevyšlo to, tak jsem se vrátil pokorně zpátky – ale než jsem se odhodlal něco začít dělat, znovu jsem to změnil. tentokrát na web 2.0 (mimochodem, na tomhle webu budou časem nějak kusy té diplomky: přeložené z akademičtiny do češtiny, a nakrájene na poživatelnější části). psal jsem to na poslední chvíli, ale nakonec jsem relativně spokojený. nicméně, je to samozřejmě beta (což jsem tam ale napsat nemohl). takže bude velice vděčný za každé připomínky, korekce a tak podobně. berte v úvahu, že s postupujícím časem to bude zastarávat – ale zkusím to mít nějak pravidelně aktualizované. vím, že 60 stránek se nikomu číst nechce, ale třeba vás zaujme aspoň něco. případové studie jsou na: deli.cio.us, last.fm, myspace.com, youtube.com a google. dočtete se taky o mashupech, wiki systémech, long tailu, neslavné situaci web 2.0 projektů v česku a tak všelijak.

ten druhý, anglický text, jsem pomáhal sepsat kerrayovi. myslíme si, že chybí takový rozsáhlejší návod pro muzikanty a labely, jak se prosadit přes internet. i v tomto případě uvítáme připomínky všeho druhu, ideálně v komentářích nebo mailem.

zvláštní je, že mě z nedostatku spánku bolí nohy. tak si asi půjdu na chvilku hluboce zapřemýšlet :) (večer to jdu někam zapít – nevím kam ani kdy – záleží, kdo se ozve, a kdy se vzbudím. a až se trochu proberu, tak postnu hrozně dlouhý příspěvek o všech těch objevech za poslední dva týdny.)


Archivní komentáře

(Já – 31.05.2007, 22:19:20 – – WWW)

vsak web2.0 uz pomalu u nas jede, stejně je to blbost tomu řikat 2.0 :)

(Regis – 01.06.2007, 08:33:11 – Mail – )

sláva, nazdar výletu!!!

(maruschka – 01.06.2007, 11:02:31 – – WWW)

gratuluju !

(Johanka – 02.06.2007, 10:45:01 – – WWW)

Web 2.0 rulez! :-)
Připojuju se ke gratulacím.

(danny – 03.06.2007, 01:32:54 – – )

přečetl jsem a pár nových featurek a odkazů objevil jsem. dobrá práce, kámo.

(Buchtak – 04.06.2007, 13:28:59 – – )

tva práce je genialni. Mohla by okamzite vyjit, treba na pokracovani (web20.cz ?). adamme, doufam ze to zrealizujes. lidstvo je na web2.0 pripraveno :o)


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.