:: x způsobů jak prozevlovat prázdniny


tak trochu prázdniny, tak trochu furtnic. a hledáme bydlení pro ira.

místo velkých výletů jsem byl většinu času v brně a nechával svět přijet sem – ano, opět vypukla naplno hospitality clubová horečka. hostit v brně cizince už je součást mého životního stylu a na hospitality clubu (nebo konkurenčním couchsurfingu) už se zaregistrovala i spousta mých kamarádů. osvětu hodlám šířit i nadále, a tak by příští týden měl vyjít článek o tomto fenoménu v lidovkách (až se tak stane, dám vědět). byla tu kanadská milovnice salsy, gina (takže teď třeba vím, že čtvrteční večery se na petrově tančí latina). přímo u nás doma se na cestě tam (do maďarska a rumunska) a o 14 dní později na cestě domů (frankfurt nad mohanem) stavovaly julia a anne  – jely oranžovým volkswagnem – dodávkou, byly fajn a měly hafo zážitků. do toho jsme si užili petanque a flédu s estonkami, neskutečnou noc s dvěma slečnami z krakowa (feat. chleba, ken_tek, bazén, přehrada, pizza a koma v deset ráno), no a při troše štěstí tomu zítra nasadím korunu a odjedu s polákem a polsky mluvícím italem na hc sraz do maďarska!

ono jinak jsem se totiž držel relativně doma, až na avizovaný výlet skoro-na-pohodu. po 17 letech se čtyři z našeho oddílu vrátili na místo činu (=konání našich táborů), do trebichavy, což je vesnice, z níž už dál cesta nevede, kousek od trenčína. louka vypadá v zásadě pořád stejně, místní nás nechali na pokoji, v bečce byla 12° černá hora a došlo i na promítání diapozitivů. extrémně vydařenou akci mi neznechutila ani nedostatečná výstroj (mohl jsem si vzít i jinou obuv než pantofle, noha pak bolela týden). příští rok doufejme zas! vaškova fotodokumentace na mém zbrusu novém účtu na rajčeti. ale nezaháleli jsme ani v brně: něco rybaření (střídavě úspěšné co se chytání týče, jednoznačně vydařené v grilování a konzumaci). 120 bpm koncert vynikajících cryoworks (frohikey+_clean) (fotoreport p.pea – ale bohužel tam chybí ten největší přísňák, který mě a ken_tekovi málem zničil život), po kterém následoval ještě další bohatý program na hradhouse warmupu s javasem. návštěva slavného pornoherce a mormona enimena, po jejímž konci jsem měl na zádech lakem na nehty vytvořené sauronovo oko. nebo komplikovaně připluvší lístky do vip na zahájení fotbalové sezóny – všem doporučuju, mají tam pití a jídlo zadarmo, chce to jen nebát se a nenechat se zdeptat pohrdavými pohledy místních diktátorů, kteří si tykají s kdejakým generálním a vycházející hvězdy jako já a zbyňa jsme pro ně popel. ale nakonec (když nám museli natočit 7, respektive 8 malých piv) jsme si respekt vydobyli, což se nedá říct o manšaftu, který se na trávníku jen trpně potácel a zachránilo je jen to, že zlín byl ještě tragičtější.

jinak jsem se značně vzdělával – pročítal spoustu seo textů, doplnil si zásadní mezeru – knihu malcoma gladwella bod zlomu musím doporučit, je to vynikající čtení, plné odkazů na další informace a i když je to možná až trochu moc odlehčené (pop), nevadí to (plus je důležité si uvědomit, jaký vliv tahle kniha měla a má na dosti důležitou část americké veřejnosti). tedy – vliv na úplně jinou, i když také vlivnou část populace usa má třeba i tim lahaye a jeho apokalyptická bizár série „ponecháni napospas“. tu nedoporučuju, ale přečtěte si to, vaše hnusné předsudky proti náboženství a usa stoupnou do nevýdaných výšin!

to už je skoro všechno. ještě zbývá veliké „HURÁ“ – moje nejoblíbenější net radio – monkey radio je zpátky. nejlepší downtempo – i když posloucháte-li jej 24/7, tak pochopíte, že kruder a dorfmeister jsou oblíbenci snad až trochu moc (a taky dj krush). no a kombajn vpálil na revver klip k písničce ž.i.d. – radosti okamžiků, kterou zbyňa s chlebem natočili na 90. narozeninách zbyňovy babičky. njoy.

nu a jako úplně poslední – náš irský kamarád conal pracující v ibm hledá bydlení: buďto 1+1/1+kk nebo samostatný, neprůchozí pokoj v nějakém rozumném bytě. je mu lehce přes třicet, mluví taky perfektně francouzsky a srdnatě zápolí s češtinou. cena u bytu – do 7500 včetně inkasa, v případě pokoje záleží, ale tak do těch 5 tisíc (ideálně samozřejmě bez provize realitce). nemusí to být nějak extra vybavené, ale chtělo by to aspoň sporák a pračku. ne: bosonohy, kamenný vrch, bystrc, bohunice, líšeň – ideálně kr.pole (ale může být i někde mezi – prostě aby nejel do ibm týden). conal je příležitostný kuřák, ale doma nekouří, výborný kytarista, rozumí si se psy – celkově milý člověk. tak kdybyste věděli, tak se mi ozvěte, pls… budu vám dlužit laskavost :)


Archivní komentáře

(HaWran – 12.08.2007, 16:37:11 – – WWW)

problém bytů poblíž ibm je… že nejsou :) a když už jsou, tak pekelně drahé. kolega (cizinec) si ted pronajal vybavenej 1+kk za 9kkč bez inkasa 33m2… vypadá to,že poptávka krutě převažuje nad nabídkou

Hospitality (Johanka – 12.08.2007, 18:18:13 – – WWW)

Teď docela vážně lituju, že nemám v Brně k dispozici víc než 2+kk, byť na atraktivním místě mezi Kamenným vrchem a Bystrcí. Přijel by někdo francouzsky mluvící třeba i do Vsetína? :-)

(chleb – 12.08.2007, 23:41:06 – – WWW)

užij balaton :)

(AdaMM – 13.08.2007, 00:34:55 – – WWW)

chleba: jedu!
johanko: i do vsetína občas by snad někdo zavítal (třeba teď nedávno byly moje němky na vesnici někde u přerova) – ale šance je malá a spíš než francouzština to bude němčina nebo polština (případně angličtina, to se považuje za samozřejmost). ale byl u mě francouz, co byl na dlouho v orlických horách…

(marek – 13.08.2007, 01:16:52 – – WWW)

kámoš ze střední cestuje hodně přes coachsurfing a hrozně si pochvaloval když k němu přijely tři italky :D a letošní prázdniny prozevloval s nima v norsku..

(enimen – 13.08.2007, 15:21:10 – – )

mormon už nejsem dva měsíce a tři týdny!

(flam – 13.08.2007, 18:23:01 – – )

po mě bude volné 1+1 někdy 2 týden v říjnu, ale ještě to nemám dořešené. a zájemců bude také víc, ale můžu se pozeptat. v židenicích.

dík (popelucha – 22.08.2007, 22:05:44 – – )

Adamme, su ráda, že Tě zase potkávám. Přečetla jsem ten článek v Lidovkách a nápad mě nadchl. Uvidíme, jestli nadchne i zbytek rodiny ;-)


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.