:: vyvolení vs. cirkus humberto


někdy si taky připadám jako v českém filmu.

když je něco jako „w czeskim filmu“, znamená to v polštině zhruba totéž jako u nás „španělská vesnice“. dokonce existuje hospoda téhož jména ve wroclawi. ale tam jsem nebyl. místo toho jsem jel do jachranky, vesnice severně od warszawy, kde je rekreační středisko bre bank, naší mateřské společnosti. potkal jsem tak naše slovenské kolegy – přijeli dřív, a než jsme se k nim stačili připojit, byli už o několik kol napřed. nutno říci, že jsme dorovnali, a nebýt zdarma fasovaných redbullů v neomezeném množství, asi bych druhý den nepodal nejlepší výkon.
sobotu jsem měl pracovní v lodzi, ale večer patřil super party – začalo to setkáním se sophií (kterou jsem potkal ve wroclawi a následně v lodzi) a mariuszem, mým kamarádem ze srpna, který za ní přijel do lodzi (protože když ona jela do krakowa, doporučil jsem jí ho jako hostitele). po portugalské večeři jsme vyrazili ještě s dalšími lidmi na kolaudačku. jeden noční autobus nejel pro jistotu vůbec, takže jsme nakonec na místo dorazili až kolem jedné. obrovský stoletý činžák nenasvědčoval divoké akci, ale už v průjezdu jsme slyšeli pořádný bordel z jednoho otevřeného balkonu. že jsme nemohli najít správný byt, odhadli jsme, že to bude právě ten s balkonem a vydali se nahoru. na schodech spal poblitý týpek, a když jsme se vydrápali až do kýženého patra, otevřela nám nějaká holka a říká za kým jdeme. my (čtyři z osmi – zbývající se dole snažili dovolat organizátorce) že jdeme na kolaudačku k agnieszce. ona na to, že je karolina a bydlí tady už osm let, ale ať klidně jdem dál. tak jsme šli :) portugalka, čech, krakowian a jedna místní – no prostě haluz. ale asi za 10 minut nám volal zbytek, že už ten původní mejdan našli – tak jsme se rozloučili, vzali s sebou tři ze střízlivjších holek a přesunuli se. na druhé party bylo asi 20 lidí, polovina s ksichty pokreslenými fixy, pár holek cvičilo jógu, někdo hrál na gramce, mazec. v tu chvíli dorazili ještě tři mí kolegové z banky (desetiminutová cesta jim trvala asi hodinu a čtvrt, což myslím mluví samo za sebe), takže kru byla kompletní a velmi mezinárodní. když jsme od tam odešli, uvědomil si kolega bolek, že díky změně času jsme získali hodinu navíc a navrhl jít ještě na jedno. skončili jsme na nějaké divné diskotéce, odkud jsem odešel až když vypli hudbu a moje tanečnice se jako mávnutím proutku vypařila. není divu, že neděle byla velmi odpočinková. v pondělí do práce a odpoledne do warszawy a let zpět do prahy. cesta z lodze do warszawy vás naučí vážit si naší úžasné D1. mezi dvěma největšími městy v polsku vede něco jako okreska, kde je ještě jeden pruh zavřený kvůli opravám. bingo.
o úterním webtop100 jsem psal už na „druhém blogu„. jo a k tomu nadpisu: vyvolení proto, že pracujeme ve vile a občas si připadám jako člověk měnící historii :) a k cirkusu snad netřeba nic dodávat (ale bacha na věc, humberto nakonec docela uspěli a stalo se z nich varieté!).

tolik příspěvek z minulého víkendu: nepovedlo se mi ho dopsat a publikovat, takže mezitím uběhl další týden. v něm se mi povedlo zjistit, že bolkovu sestru znám z nyxu a hospitality clubu, měl jsem prvního hosta v praze – aśku z krakowa, které enimen ukázal pražskou pohostinnost (za což jsem se mu odvděčil neplánovaným umytím části skříně) a v sobotu mi palo dal volňáska do archy (hlavní pro mě byl koncert midilidi), i když jsem kvůli práci nestihl jít na jeho přednášku. jinak své brněnské čtenáře musím pozvat na dvě krmítko výstavy: fotky z cesty do santiago de compostella (maruschka) a tajemství igelitek (pukpuk). takže gratulace šárce, jak jí to kurátorství pěkně jde (a má taky super fotky z lehomi :) nakonec důležitá zpráva pro všechny mé kamarády: pokud se nic nezmění, slibovaná rozlučková party s brnem se bude konat 16. listopadu v bývalém sucháči, nyní pangea – koliště 71. hafo cuba libre už je domluveno. VŠICHNI známí jsou zváni, vemte s sebou kolik lidí chcete, místa je dost. ono jindy to asi nepůjde vůbec – program je nabitý pekelně – a i ten pátek koliduje např. s newnew (na které vás sobecky nezvu, protože bych byl radši, abyste se stavili za mnou ;)


Archivní komentáře

(šárka – 13.11.2007, 22:45:45 – – )

ehm, gratulaci přijímám, jen bych ráda připomněla, že některé fotky ze santiaga jsou i moje….:)

(Davi2 – 17.11.2007, 19:39:59 – MailWWW)

Sakra, pozdě to čtu! Byl jsen na New New a byla to nuda. Tak se s tebou loučím aspoň takhle. Užívej pražský život!

(sauvignon – 21.11.2007, 14:12:40 – – )

Ahoj, s tímhle článkem to nesouvisí, jenom Ti chci poděkovat, že jsi mě „šoupnul do pravýho sloupce“, zjistil jsem to až teď. A taky, že jsi byl v květnu inkognito v Husovicích, škoda, žes něco neřekl, pořád nevím, jak vypadáš.

ehm czeski film (bobotic – 12.12.2007, 02:19:15 – – )

No co, hospoda je to přímo v centru. Plna holek a pohody. Ovšem i když pivu říkají plzeň tak eeee… eeee. Ale netřeba to asi rozebírat :)
Jinak hustarnicka prijit na party k cizimu :)


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.