:: kočky, komedie, kreditky, krize, kulišáci


stylově prostě nebylo kdy jindy se k tomu dostat než právě dnes… je asi zbytečné snažit se všechno shrnout do jednoho výčtu, ale můžu to aspoň zkusit ;)

nejprve dobré zprávy: moje bydlení se změnilo docela rapidně – má spolubydlící Míša se odstěhovala a já si teď užívám domácí pohody se svou milovanou. po bytě se nám taky prohání čerťa a mia, dvě úžasně osobité kočky. obojí je pro mě poprvé – a super :) jsem tím pádem trochu víc doma než předtím (protože je na co se těšit), stal jsem se tak příznivcem tří (pro mě) nových seriálů: the big bang theory, my name is earl a comeback. co jsou za zač? první je o střetu nerdů s blondýnou (a obecně vnějším světem), druhý o lumpovi, který se rozhodl napravit své špatné skutky a třetí je první český sitcom, za jehož sledování se nemusíte stydět. i pár filmů jsem shlédl – no a asi nejlepší zážitek byly dva docela různé filmy: juno a temný rytíř.

jinak jsem se za posledních týdny účastnil různých zajímavých akcí: mBank oslava na Flédě (večírek) a ve Žlutých lázních (přes den, pár tisíc lidí), mikulášská nadílka u paželva, pár povedených akcí v Polsku (poučení: pozor na bolka :), studentský happening 17. listopadu v rámci inventury demokracie (kde kupodivu chyběly české vlajky, ale běloruské byly zato obrovské :), koncert xaviera baumaxy v lucerně (s naprosty neuvěřitelnými hosty: vietnamc le-quang dao hraje trampské klasiky vietnamsky a nasty je imho nejlepší český beatboxer).

další ztracené duše míří do prahy: kentek už se pohodlně usídlil v karlíně asi tři minuty daleko od mého pracoviště, brzy se přidá palo a na nějaké jižní předměstí má zamířeno kombajn. doma v brně se zbyňa, koudy a dawe rozhodli popřít přírodní zákony a přežít společně v jednom bytě – a to ještě na bratislavské. offinkaa se loučila s brnem – což jsem prošvihl (tak se aspoň mrkněte na její povedený blog) :( – bude teď ve finsku. šárka bude zase dobrovolničit v budapešti na českém centru. navštívil mě mariusz z krakowa a vykládal o svém plánu odstěhovat se na čas do mexika… to znělo dost dobře, taky bych někam odjel, aspoň na chvilku :)

jenže to by mě museli vyhodit jako enimena, jehož pořad založený na uctívání sagvana tofiho jako první nevydržel nápor světové finanční krize. člověk by čekal, že náklady na koks půjdou v době krize dolů, protože se sníží poptávka tím, že spousta lidí dostane padáka… ale asi naopak šňupou víc, aby to zvládli :) v mBank se krize projevuje spíše druhotně – posíláme si tematické vtipy, smějeme se konkurenci a jako obvykle se vztekáme, protože se něco nedaří spustit tak rychle, jak bychom si přáli. to platilo i o kauze „kreditka“, kdy jsem se osobně zase jednou ztrapnil, slibuje něco, co se nakonec ukázalo jako iluzorní… ale sám majitelem zlaté rybky už jsem a při nakupování dárků jsem ji trochu pustil žilou. ale k prvním narozeninám si myslím můžeme říct: mohlo to být lepší, ale není to vůbec špatné. úspěch je větší, než snad kdokoliv čekal a většina lidí díky nám reálně ušetřila. chyb je samozřejmě na našem kontě dost, a velmi různých – ale s ohledem na situaci jsou imho pochopitelné. druhý rok bude v tomhle ohledu složitější – to už nám nikdo přehmaty tolerovat nebude. ale lidi nám fandí – a je to hodně proto, že se aspoň snažíme poslouchat. jsem vážně rád za 4. místo v křišťálové lupě nebo náměty jako ten jana korbela.

no, tolik fajn věcí – takže je jasné, že někde se to musí vyrovnávat. ani objednávka trička s nápisem „paroubek škodí lidem“ (jsou za poštovné, objednejte si své na antiparoubek.cz) nevyžehlí to, že jsem kvůli pracovní akci (a taky webexpu, na kterém jsem se pokoušel o přednášku na téma principy webu 2.0 v komunikaci se zákazníky) nešel k volbám a nepřímo tak napomohl tomu, že se oranžová svoloč se svými rudými soudruhy velkohubě roztahuje. ale co: v Brně to v tomto ohledu tradičně dopadlo „trochu jinak“ – místní „zásadová“ sociáldemokracie a „nezkorumpovatelná“ ódéeska se samozřejmě domluví, klidně i s komunisty. tak jsem si pořídil ještě stylové tričko the communist party. kdoví, třeba už se pak nebude dát nosit…

no a toť vše. za chvíli mířím na půlnoční (co je v červeném kostele vždy v 11) a pak na tradičního panáka s tomášem. silvestr je zatím obestřen nejistotou, kdybyste věděli o té správné akci, tak klidně řekněte :) važte si všech dobrých věcí a netrapte se kvůli malichernostem. nyní i v roce 2009 :) a přijďte zas někdy v dubnu, určitě něco napíšu :P


Archivní komentáře

(rbrt – 25.12.2008, 00:21:15 – Mail – )

pan vanoc

(e*v – 25.12.2008, 12:29:05 – – )

communist party mám už asi tři roky a je super :)

(ex-it – 25.12.2008, 14:26:19 – – )

Musím přiznat, že mizerný vzhled a někdy podivný způsob fungování internetového bankovnictví u mbank je jediný důvod, proč jsem se ještě nevybodl na spořku úplně – ta má sice taky některé věci pěkně vyjebané (třeba omezení ve výpisu transakcí za poslední rok), ale celkově je to na mnohem vyšší úrovni.
Jinak opožděně přeju pěkné svátky.

(Paželv – 18.01.2009, 19:27:55 – – )

O tenhle příspěvek jsem jaksi přišel, přece jen jsem se o Vánocích zrovna aktivně na blogy nekoukal, byla tu „tchyně“ s manželem. Tak ještě jednou hodně štěstí v novém roce!


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.