:: sázka za 463 korun


tak pozor – dnes vážně o vážných věcech. hprtxt inclüded. opožděno cca o týden.

byl jsem vám první květnový víkend na slovensku a měl se tam moc dobře. se čtyřmi spolužáky ze základní školy jsme jeli škodou 1203 do trebichavy (okres bánovce nad bebravou), kam jsme před 17 lety jezdili na tábory. jako už před dvěma lety v létě, i tentokrát to byla vydařená akce, až na to, že v sobotu v noci po cestě z kšinné, kde jsme s místními zapíjeli žal po porážce slovenska českem v hokeji 0:8, jsem upadnul tak hloupě, že jsem si poškrábal kost. v důsledku čehož mám svou první „opravdickou“ neschopenku a kvůli tomu cestuji častěji praha-brno a zpět a mám čas na sepisování příspěvku na blog.

zajímavá věc – právě moji spolužáci ze základky mě vždycky brali za nebezpečný levicový živel a blázna, který volí zelené a vesměs brali václava klause jako toho pravého reprezentanta svých názorů – i když nepatřili k jeho fanatickým uctívačům. když teď po dlouhé dově došlo v našich hovorech na politiku, byl jsem překvapen, jak i oni změnili názor a už mnohem spíš nacházíme společnou řeč. nechci se tady zabývat politikou – asi víte, že se vždycky zbytečně rozčílím. takže jen dva body: lisabonská smlouva – napsal to za mě michal kašpárek. bod číslo dva: pokud to stihnou, dostanou můj hlas pravděpodobně členové nově zakládané české pirátské strany. mimochodem, pokud se chleba hecne a dopíše a obhájí diplomku, můžete se těšit na fundovaný rozbor pirátských politických stran z celého světa. a pokud se hecnou švédové, mohli bychom mít dva piráty v europarlamentu.

poslední „politikum“ – se šéfredaktorem konoptika jsem se zúčastnil pražského million marihuana march. nikoliv pochodu, ale následné zewlovačky v parku parukářka. tři stage, spousta obchůdků, několik tisíc lidí – krása. snad nejpodstatnější mi přišlo, že to byl velice nesourodý mix, od pankáčů po šampóny, od teenagerů po důchodce. měl jsem fajn pocit, že proti několika stovkám plešounů demonstrujících za národní hodnoty (jako je výročí narozenin člověka, který měl v plánu tenhle národ vyhladit), který musí hlídat dvojnásobný pocit placených uniforem i s vrtulníkem, se tady sešlo řádově víc lidí, které muselo hlídat řádově míň lidí. je potřeba se ale ozvat: good night, white pride!

taky jsem si odbyl své dvě přednášky na fss (kurz sociální média – teorie a praxe). pochválil palovi jeho přednášku v nodu (na níž jsem zval minule) a on se vysmál mé anotaci oněch dvou hodin… vysmál nebo ne – bylo dobře vidět, že zatímco já zabředl do vnitřních procesů, problémů a vazeb v korporačním světě, on čte sociologické knihy a sleduje pronikavěji než já, co to ten web 2.0 je nebo taky není. zároveň se mu ale daří držet ironický odstup od oné „scény“, která si na akademickém písečku zvykla honit se za vlastním ocasem… nebo jak to srozumitelně popsat. než vyjde palův zásadní článek v umělci, prozradím pointu: podívejte se na celý web 2.0 jako na novou tvůrčí etapu narcismu (jak o něm psal lipovetsky a další). i tento můj příspěvek, i všechny twittery, facebooky a bůhvíco ještě – je to pořád volání „tady jsem, haló, dívejte se“. jsme každý malou červenou kontrolkou udávající svou polohu a chceme se stále ujišťovat, že ostatní ví, že tu jsme a blikají nám vstříc. zároveň disponujeme (hlavně ti, co umí dobře blikat) velkou mocí a možnostmi, jejichž dosah si obvykle ani plně neuvědomujeme. koordinované blikání může dokonce měnit témata konverzace :) s tím je ovšem spojená i zodpovědnost, kterou ovšem většinou ještě nevidíme, natožpak abychom ji přijali. dnes jsem něco z toho využil na konferenci web 2.0 – revoluce nebo chiméra (tady je má prezentace).

ok. snad jsem to celé úplně nepřekroutil ;) co jinak? v levných knihách jsem si koupil stach a svrab v las vegas a je to vynikající: překvapilo mě, jak moc je film věrný předloze, ale hlavně dějově – vyzněním je kniha podle mě mnohem pesimističtější. hudební lahůdka z poslední doby (myslím, že doporučila offinkaa): lars bartkuhn a jeho album the new continent. stále plánuji první víkend v červnu strávit na festivalu wilsonic, i když mě hodně mrzí, že oproti původním zvěstem zatím není potvrzeno vystoupení erika sumo a yonderboy. třeba to ještě vyjde ;) z filmů pak můžu doporučit všem fanouškům zeměplochy dvojdílnou televizní produkci – barva kouzel terryho pratchetta. kdo nečetl knihu, bude asi tápat, ale kdo ví a zná, ten si to užije maximálně.

a ta sázka? dnes jsem jel z brna do prahy a na nádraží ke mě přišel chlápek, že je z bánovců nad bebravou a potřebuje se dostat domů, že je schizofrenik a student a nemá peníze na lístek. slyšeli jste různé variace asi taky. tak jsem mu ten lístek do banovců koupil. vsadil bych se, že to byla vymyšlená historka a týpek chtěl peníze. ale nechal mě kartou lístek zaplatit, napsal si můj mail. jestli do vlaku nastoupil, nevím – můj jel dřív. zase – co bude s tím lístkem dělat, pokud to byl fake?


Archivní komentáře

Honění vlastního ocasu :-) (Johanka – 21.05.2009, 18:10:09 – – WWW)

Poslední dobou jsem měla problém nepropadnout krajnímu pesimismu, že Internet místo toho, aby nás (společnost) demokratizoval, opět vytváří hierarchie, a to v můj neprospěch :-). Už to, že když něco takového veřejně na Internetu řeknu, ze mě dělá součást toho celého špektáklu… Nezbývá než doufat, že jsem se mýlila a že dokážu být společnosti a světu užitečná i tehdy, když nebudu používat určitý monopolní komunitní web (na český ekvivalent „sociální síť“ si fakt nemůžu zvyknout) nebo komunikační styl.

(pf – 25.05.2009, 21:34:45 – MailWWW)

nepřekroutil, jen pochopil po svém, ale to je ok :)

(sabe – 30.05.2009, 00:00:00 – MailWWW)

Ahoj, ten samý týpek stopl na D1 mého manžela, chtěl hodit v BM na výpadovku na Bratislavu a ještě k tomu pětikilo.. dostal kilo a prý vystupoval s docela nepřívětivým úsměškem..

(kombajn – 21.08.2009, 11:40:21 – – WWW)

Ja jsem s maroshem nedavno potkal nekde ve meste podobnyho borce, co mel stejny problem „nebudete tomu verit… bla bla…bez penez a moznosti se vratit“ uz mesic predtim… chvili jsem na nej koukal, pak mi doslo ze jsme ho uz videli a a rikam: „ja te znam, tebe jsme potkali uz pred mesicem“
-„Jo a kde?“, ušklíbl se…. Kudrnatý mamrd, který jen přesvedcive nahazuje smutný výraz….

týpek (danny – 03.09.2009, 20:58:38 – – WWW)

když ti řekl, že je schizofrenik, měl ses ho zeptat, co na to bere a pak si u ověřených zdrojů ověřit, jestli daný lék existuje…

(…to není normální, sestři…)


Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.