in the meantime / v mezičase

(česká verze níže)

I have had in my mind a couple of themes to write about (and the list is getting longer!), but there are some things that should be said now – as they might not be of any use later. So this time just a few points to keep it short.

On Friday I will go with my father and sister (and our friends) to London. Not the first time for me, but the first time for them – I expect I will be in charge for most of the time as a guide, but I certainly don’t mind – I like the British capital a lot and there are many places on my wishlist I haven’t been to (Greenwich, many galleries and museums, Notting Hill etc etc). Just a couple of days – I’ll be back on Wednesday. I also want to buy some books there, and maybe some of my friends / readers would like me to bring something to CZ? Just let me know, shouldn’t be a problem (unless you need a 100 kg statue – I go with Ryanair and they don’t like it).

On a different note: there has been a tremendous debate about the results of F8 conference and the new features Facebook launched as part of his Open Social Graph. Have you integrated the Like button to your site already? Or have you terminated your FB account and turn away from it completely? I know this is worth a much longer article, and since I also have had some lectures on similar topics – it’s on its way! 14 ths. characters and I barely started :) meanwhile you can check the video of my talk I made for KISK MU – but be warned: it’s long and boring (90 minutes, definitely would need some editing & cuts – and in Czech).

As I like to read my friends‘ stories about travel adventures, I can really recommend you to stay tuned to Akcniletenky.com – last offer that really got me yesterday was 545 Euro for two – to St.Martin, an island in Caribbean. After all I decided to miss this opportunity (since it colides with other events I don’t want to miss), but I’m quite sure one of the future offers is gonna be mine :)

A little promo and some more links as usually: my sister translated a great French book Où on va papa?, so be sure to check out the Czech version (btw. much nicer cover than the original one!). My friend Katka Tučková wrote a book about Germans in Brno during and after WWII – and it won quite a prestigous award – Magnesia Literra (Readers‘ choice). I bought the book and lost it the same day :( There is a new film in Czech cinemas on 20th May – Kooky – by Jan Svěrák I look forward to a lot, as he made it together with Jakub Dvorský from Amanita Design (creators of famous games Machinarium and Samorost). Last April Friday I was in Bratislava as Ataxo.sk organized Open Coffee Bratislava – and probably I will be there again soon :)

Btw. next post might even make some sense.

(česká verze)

Témat, o kterých jsem chtěl něco napsat a nestíhám to, je spousta a seznam je čím dál delší. Nicméně některé věci nesnesou odkladu, protože by následně již byly neaktuální, takže tentokrát stručně jen různé poznámky.

V pátek odlétám s tátou a sestrou do Londýna, pro ně je to poprvé, takže si trochu (coby zkušenější) zahraju na průvodce. Nijak mi to nevadí, Londýn mám moc rád a je spousta míst, kam jsem se ještě nepodíval – plánuju např. Greenwich a další místa, o kterých píše Petr Koubský ve svém vynikajícím průvodci. Bydlení jsme pořídli myslím velmi levně a přitom v centru (a není to hostel). Je to jen na pár dní, takže ve středu už přilétám zpátky – kdybyste chtěli něco koupit (sám mám vyhlédnutých pár knížek), tak mi dejte co nejdřív vědět (pokud to nebude vážit metrák, tak rád něco dovezu).

Zabývám se poslední dobou vymýšlením všelijakých legrácek a konceptů okolo Facebooku – hlavně s posledními změnami představenými po konferenci F8 je toho až až – možností řada, komplikací ještě víc. Mám na to téma v hlavě hned několik článků, jeden by měl být pro InFlow a další pro A2, nápady si schovávám pro sebe :) Zatím se můžete podívat na neuvěřitelně dlouhé a nudné video – záznam z mé brněnské přednášky na KISK MU (90 minut, z čehož tak polovina je vata – je fakt hnus dívat se na sebe, jak vám vlastně to přednášení nejde).

Včera jsem velmi vážně zvažoval možnost koupě letenek na karibský ostrov St. Martin – byly za méně jak 7000 Kč, bohužel data odletů nebyla ideální a v podstatě bych kvůli tomu zmeškal vždycky něco jiného. Nicméně, berte to jako (další) důkaz toho, že se vyplatí sledovat Akcniletenky.com – je lepší než ostatní podobné servery právě díky diskusnímu fóru, na němž různí ostřílení hledači letenek dávají v plen své nejlepší úlovky. Příště už do toho prostě půjdu!

No a pár promo odkazů: moje sestra už před časem přeložila vynikající knihu Kam jedeme, tati – zajímavé je, že nabídku na překlad pro Computer Press dostala na základě své recenze pro iLiteraturu. Knížka je to smutná, strhující, vtipná a mrazivá zároveň – protože popisuje zkušenosti otce dvou mentálně a fyzicky postižených synů. A nenapsal ji jako doják, ale dokáže si ze svých dětí i sám ze sebe dělat hodně černou legraci – díky čemuž to celé je nějak mnohem opravdovější, uvěřitelnější. Doporučuju.

Katka Tučková, moje kamarádka a bývalá kolegyně z časopisu IM6, uspěla se svou knihou Vyhnání Gerty Schnirch v prestižním klání Magnesia Literra – získala cenu čtenářů. Z její strany jde o téma, kterému se věnuje mnoho let, takže žádný rychlo-kalkul. Knížku jsem si koupil, ale přišel jsem o ni týž den :( 20. května má v českých kinech premiéru film Kuky se vrací Jana Svěráka, na kterém spolupracoval s Jakubem Dvorským z Amanita design (autoři Machinaria a Samorostu). Těším se moc – podle mě to bude jedna z nejzajímavějších filmových podívaných tohoto roku. Poslední dubnový pátek jsem byl v Bratislavě na Open Coffee Bratislava (které jsem pomáhal vymyslet a zorganizovat) a budu tam nejspíš i poslední pátek v květnu – a pak hezky k volbám. O těch napsal lépe než já leckdo, nejvíc z duše mi ale mluví tenhle článek: Proč budu volit zelené.

Jo… A na máslo.cz se objevil nový příspěvek po několika letech, osm let od spuštění deníku.

Slibuju, že příště bude mít ten článek hlavu a patu. Možná dvě hlavy.

Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na in the meantime / v mezičase

  1. adbar říká:

    Víc pat víc ví. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.