Tohle je Brno!

V Brně teď budou měsíc vyjíždět vlaky na Prahu z „Dolního nádraží“ (o němž naprostá většina lidí netušila, že existuje – je to nákladní nádraží schované na ulici Rosické za Zvonařkou), dnes jsem tam dobíhal D1 Express a je to tedy velká krása. Provizorní přístřešek, dva přetékající odpadkové koše… Tohle je Brno!Ještě jsem se nestačil dovztekat kvůli situaci na Máji, aby mně smršť rasistických komentářů připomněla, že v Brně je to úplně stejné, jen aktuálně chybí nějaká rozbuška. Osobně moc nemusím hip-hop ani Starobrno, ale ten klip má fakt super záběry a krásnou zpěvačku :)

Nicméně když volali z MF Dnes, abych řekl, co si o tom myslím (prý protože viděli, že jsem se po zveřejnění pustil do polemiky s rasistama v komentářích), tak jsem se do novin nedostal. Asi se výrok „příznivci Starobrna klip rozhodně neocení, ba naopak, takže mi není vůbec jasné, co tím marketingové oddělení sledovalo“ do článku úplně nehodil.

D1 Expressem jedu dnes s Chlebem a vykládal jsem mu, co jsme s Laďkou vymýšleli pro Máj: zkusit najít nějaké mezi lidmi široce respektované osobnosti (sportovci, umělci), a ty oslovit s tím, že by bydleli týden nebo 14 dní na Máji ve Wolfovce (ta „nejhorší“ ulice) a blogovali by o tom na iHnedu – bez cenzury, „real time“ – zároveň by byli na místě a místní (Romové i „spořádaní občané“) by se s nimi mohli bavit. Přijde mi to lepší nez proklamace nebo koncerty – protože ty se dají vždycky smést s tím „ty tady nebydlíš, takže nic nevíš“. Mimochodem by mě fakt zajímalo, kolik z těch zuřivých diskutérů má a) osobní negativní zkušenost s Romy b) vůbec nějakou zkušenost s Romy. Můj bývalý spolužák Vláďa právě tam bydlí a říkal, že je to dokonale virtuální problém a jeho že víc štvou pejskaři než Cikáni… Chlebovi se nápad líbil a prý to pošle dál; kdyby to vyšlo, byl bych moc moc rád.

Z jiného soudku: konečně jsme spustili web pro BabelCamp. Adam Hrubý a Honza Pospíšil odvedli skvělou práci, speakeři vypadají dobře, akce se bude konat na Flédě, jen zatím trochu bojuji s nedostatkem sponzorů. Takže kdybyste věděli o někom, pro koho má smysl prezentovat se na akci, kde se sejdou zajímaví lidé s vysokým Klout skóre, ať se rozhodně ozve! Budu průběžně na BabelGuide psát články o tom, co všechno se bude na BabelCampu dít, tak sledujte :) Registrace na akci někdy na konci července!

Vypadá to, že KII se nám (zaklepat) podařilo docela nakopnout, lítám proto ze schůzky na schůzku, teď bych měl jet i do Lanškrouna, což přiznám se, je tedy trochu z ruky… Kdybyste měli zájem o školení, tak nejbližší termín je vypsaný na 25. července v Brně!

No a nemůžu si odpustit pár odkazů – pokud na to máte žaludek, určitě si pusťte dokument Šmejdi. Věděl jsem, co čekat, ale stejně jsem to skoro nedal.
Michal Kašpárek napsal svoje anti-fňukací jedenáctero, které krásně doplňuje Jindra Fáborský a jeho seznam tipů, co dělat jako student, abyste získali víc praxe (článek je už z března, ale to mu na aktuálnosti nic neubírá).

O víkendu se těším do Ostravy na Colours a na konci července do Nice za digitálními nomády :)  A nakonec jeden 8tracks mix – není můj, ale Laďky a je super :)

Time for women from ladkas on 8tracks Radio.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.