LinkedIn Personal Plus – „tajná“ (=levnější) premiová verze a jak na ni

Pokud čtete můj blog, asi je slušná pravděpodobnost, že vám nemusím vysvětlovat, co že je to LinkedIn. Světově nejúspěšnější profesní sociální síť řada z vás používá. Dost možná jste i přemýšleli nad placenou variantou – ale je pravda, že není úplně nejlevnější. Rád bych se s vámi podělil o návod, jak si pořídit variantu Personal Plus, na kterou není tak úplně snadné přijít.

Nejprve se podívejme, jaké typy placených účtů LinkedIn standardně nabízí. Je jich hned několik. Business, Business Pro a Enterprise se vám ukážou, když kliknete na „Upgrade my Account“. Pak tady máme další varianty doporučené pro ty, kdo práci hledají nebo pro ty, kdo práci nabízejí a speciální variantu pro obchoďáky (vše v galerii). Klasický Business účet stojí 17,99 € měsíčně (při roční platbě).

A teď vám ukážu slíbenou fintu :) Jak se k variantě účtu Personal Plus – stojí 7,99 € – dostat? Aktuálně vím o dvou možnostech. Budu rád za komentáře, co fungovalo vám (protože se zdá, že různí uživatelé vidí různé varianty prostředí v závislosti na zvoleném jazyku a jejich vlastní historii účtu).

1) klikněte na homepage LinkedIn a v pravém sloupci na „kdo si prohlížel můj profil“ a dole klikněte na Upgrade – a voila, budete mít možnost zvolit si variantu Personal Plus. Já to v anglické ani české verzi neměl (ukazovalo se mi tam „měsíc zdarma“ a varianta Personal Plus k dispozici nebyla – ale fungoval mi tip číslo dva, viz níže).

2) v mobilní aplikaci zase najdete na „kdo si prohlížel můj profil“, dáte Upgrade, objeví se vám nabídka na Business variantu, ale můžete slajdováním přejít na Business Plus nebo Personal Plus.

Její cena a možnosti jsou následující:

LinkedIn Personal Plus

LinkedIn Personal Plus

Jak vidíte, při využití varianty Personal Plus (s roční platbou) se dostanete na poloviční cenu oproti Business Accountu. Přitom rozdíl ve funkčnosti až tak velký není. A ještě několik tipů: ceny se vám v ČR objevují standardně v Eurech (koruny v podporovaných měnách nenajdete). Když si ovšem změníte zemi svého pobytu na USA a objednáte si premiovou verzi (toto ovšem platí právě jen pro verzi Personal Plus, kde cena zůstává 7,99, ne na další, dražší verze) tam, zaplatíte stejnou částku v dolarech místo v eurech a to není špatná sleva – ještě o něco levnější vychází pak kanadské dolary, jak je vidět na obrázku (19,50 Kč vs. 22,20 Kč). Zemi si pak můžete změnit zpátky, nastavená měna vám zůstane. Případně můžete za domácí úkol zkusit ještě Austrálii nebo nějakou jinou zemi s podoporovanou vlastní měnou :) Tahle finta by měla fungovat i na LinkedIn Ads!

A ještě jeden tip: pokud vám jde hlavně o to, abyste viděli, kdo si zobrazil váš LinkedIn profil, můžete zkusit rozšíření pro Chrome: Profile Views: Save Who Viewed My LinkedIn. Osobně si myslím, že je otázka, jak dlouho taková věc má šanci vydržet (má to teď necelé čtyři tisíce uživatelů, takže to pro LinkedIn asi v zásadě nic neznamená, pokud se to nějak víc rozšíří, tak se jim to asi líbit nebude).

Ještě poděkování všem, co přispěli: Petr Jezevec Pouchlý, který se mi o té levnější variantě první zmínil, Milan Kryl přispěl tipem na dolary místo eur (kanadské pak napadly mě) a rozšíření pro Chrome doporučila Lucie Pazderková z Business Factory :)

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

6 reakcí na LinkedIn Personal Plus – „tajná“ (=levnější) premiová verze a jak na ni

 1. Tomáš říká:

  Existují na LinkedIn i jiné Premium verze, myslím tím něco vyloženě pro firmy? (kromě verzí popsaných v článku, což jsou vlastně verze pro jednotlivce – samozřejmě že pracující ve firmách). Díky

 2. Roman říká:

  Tyto popsané možnosti skutečně v české verzi fungují. Ještě funguje jedna možnost a to, že si jdu „jakoby“ koupit sales verzi přejdu na verzi pro celý tým a pak se zpátky vrátím na bussiness. Pak se dostanu také k té levné.

  Jen pozor! Od včerejška testuji úplně nové anglické prostředí a tam bude vše jinak. Tam už skoro žádné varianty nejsou, jen měsíční nebo roční předplatné. Takže, kdo má českou verzi, tak to rychle využijte, brzo bude „vyprodáno“.

 3. eye říká:

  Potřebuji jen českou verzi, anglicky neřeknu ani cocacola.

 4. adamm říká:

  Tomáš: jako firma máte možnost používat funkce LinkedIn stránek, ale to nezávisí na tom, jestli máte placený profil nebo ne.
  roman: nechcete také zdokumentovat? odkaz na screenshot?
  eye: podle mých zkušeností není jazyk to, co primárně rozhoduje (na svém profilu jsem se nemohl „doklikat“ k levnější verzi ani v češtině ani v angličtině a naopak u kolegů jsem ji tam měl v obou jazycích). i když je možné, že pokud se nasazuje nové prostředí, bude možná nějaký čas trvat, než se to projeví v té české verzi. ale to už je trochu spekulace.

 5. Pingback:LinkedIn – proč, jak, co, kde a za kolik? | Jan Pavelka

 6. Jan Pavelka říká:

  Díky za tip! Přidal jsem odkaz na Váš článek do svého příspěvku o LinkedIn na mém blogu: http://www.janpavelka.com/linkedin-proc-jak-co-kde-a-za-kolik/
  Osobně musím říct, že klasicky nabízené tarify mi připadaly zbytečně drahé, ale takto (i s USD nebo CAD fintou) zvážím případné předplatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.