Rok v Praze

Za chvilku to bude rok, co jsme se přestěhovali do Prahy. A tím to taky skončí: protože se v červenci vracíme zpátky do Brna.

Bylo to super a měli jsme štěstí na byt, sousedy, školku – ale v Brně máme dům se zahradou a kočkou, dědu a kamarády a protože bychom se nejspíš tak jako tak časem vrátili a Dora bude nastupovat v září do první třídy (nojo, sám se tomu občas divím, ale už to tak bude), řekli jsme si, že to bude v Brně – a to do Labyrinthu.

Co vyšlo: na Letné se pěkně žije. Laďka si vyzkoušela zajímavou práci v MSD a měla štěstí na projekty i kolegy. Ella zvládla dobře stěhování, měli jsme super hlídačku, školka byla hned naproti (připomnělo mi to historky mámy, která měla školu naproti přes ulici a taky prý vždycky byla poslední) a chodili do ní děti sousedů o patro výš i syn našeho brněnského kamaráda…

Hlavní highlighty z Letné: Zemědělské muzeum a „tamější“ bistro Záletná. Asi by mě nenapadlo, že za ten rok tam bude Dora tak… desetkrát? A pořád dobrý. Pro děti i mládež dobře vymyšlené výstavy, zábava i pro nejmenší děti, asertivní personál. Jaký kontrast vůči vedlejšímu technickému muzeu, které by podle mě mělo mít mnohem větší potenciál – ale nemá. A k tomu Záletná, kam jsem často chodil i „jen tak“ na oběd. Dobrá pizza, skvělé hotovky (včetně věcí jako třeba lečo), Únětice a k tomu zahrádka s prvorepublikovým kolotočem a volně vypuštěnými slepicemi.
Náš „vršek“ Stromovky – hřiště Kaštánek + Domeček + Lokál. Silná trojkombinace hned u domu. Hřiště, kde máte správce a jeho „boudičku“ se záchody a přebalovacím pultem. Prolízky, skluzavky, hřiště a vždycky spousta dětí a „erárních“ hraček. Za rohem Domeček – kavárna a komunitní centrum, pivečko, limonáda, káva i něco k snědku a pidi hřiště, vždy milá obsluha. A Lokál v místě bydliště se prostě hodí, třeba i právě kvůli tomu, jak ho mají rádi děti :)
Tak asi milion dalších možností, kam zajít (a i když tam nejdete, tak můžete). Kavárna Pod lipami, Vegtral, Masala, Phó u Letné, The Farm / Chleba a máslo, pečivo Šmeralka (a taky zmrzlina a párek v rohlíku!), Klub AVU

Co nevyšlo: na koncertě jsem byl za celou dobu jednou (a Laďka ani to ne). Taky je pravda, že jsme si mysleli, že se s našimi pražskými kamarády budeme potkávat víc, ale to se nám zas tak nedařilo. Praha je v tomhle ohledu docela velká a ten zvyk z Brna, že není potřeba se nijak zvlášť domlouvat, se na Prahu moc aplikovat nedá, protože je to všechno prostě daleko. Ale možná je to jen moje výmluva. Tak se svým pražským kamarádům omlouvám…

Kdybyste přemýšleli o super bydlení v Praze na Letné za (na místní poměry) rozumnou cenu, mrkněte na inzerát (a moc se nerozmýšlejte a buďte rychlí). Naši domácí jsou skvělí, dům je téměř AirBnB prostý (tak jeden, dva byty max) a ve skvělém místě, kousíček od Letenského náměstí i Stromovky – plus všechny výše uvedené podniky a možnosti. V Brně je sice všechno blízko, ale tohle teda z Lerchovy takový kousek nemáme.

Já budu do Prahy jezdit asi zase jako dřív. A příště snad slíbený článek o roce bez vlastního auta (spoiler: moc mi nechybělo).

Co se nevešlo: pravoslavná svatba v Polsku, výlet na Kanáry a do Mnichova (BMW muzeum & Liga mistryň ftw), novinky ze světa seriálů pro předškolní děti (ok, Avatar: The Last Airbender je super i pro starší), LinkedIn Summit 2019, můj názor na demonstrace, evropské volby u nás a jinde, nejnovější nejstarší album od Esema, natáčení videí pro Na volné noze. Povedené výlety do Liberce, Kutné Hory a do Lounů. A v lednu jsem poprvé stál na bruslích. A tak.

Tož dík, Praho. Byl to dobrý rok.

Motorkáři Letná, kategorie do 3 let.

Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Rok v Praze

  1. Quanti říká:

    Do Lounů?! No nazdar teda :D

    Škoda, že jsme to nestihli, je to tak, v Praze je ta domluva paradoxně komplikovanější… :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.