Internet marketing 2013 a tak vůbec

Tak je za mnou konference Internet Marketing 2013. Chtěl bych velice poděkovat Jindrovi za pozvání i za důvěru, že nepanikařil, když jsem otálel se zasláním prezentace (jo, byl jsem to já, kdo to začal dělat až v pátek odpoledne). Tu najdete na SlideShare (na účtu Jsme Marketing jsou i prezentace ostatních).

Co si myslím o využití sociálních médií v ČR? Už se nedá sázet na novost. Stránku na Facebooku už mnoho zákazníků vnímá jako samozřejmost a ani nějakou tou soutěží už nikoho neoslníte. To, že firem na Facebooku je tolik, má několik důsledků: jasně se ukazuje, že většina s novým médiem neumí pracovat – vnímají ho pouze jako další marketingový (jednostranný) kanál. V naprosté většině případů chybí strategie nebo alespoň nastavení cílů (ne, počet fanoušků na FB to opravdu není). Domnívám se proto, ze hodně firem na sociální sítě rezignuje (zkoušeli jsme to a k ničemu to není), jiné ovšem pochopí, že je potřeba přistupovat k tomu opravdu jinak

Zároveň se ukazuje, ze inflace „social media guru“ (čestný doktorát si můžete koupit za 990 Kč) pomalu kulminuje, ale i ti, kteří nejsou úplní podvodníci, jsou velkým firmám v podstatě k ničemu – protože nepotřebují experty na vývoj cool aplikací, ale projektové manažery se znalostí daného oboru / firmy / prostředí. To, co potřebujeme, jsou lidi uvnitř korporací, kteří pochopí možnosti, které se nabízí.

Konference byla celkově rozhodně vydařená – řekl bych po všech stránkách. Kvalitní publikum included, old school after party, zajímaví řečníci (ani jeden vyloženě slabý, každý si podle mě našel to své – těším se na záznam, protože mi kvůli obědu unikla přednáška Honzy Tichého). Fotky na FB Jsme Marketing, tweety na Klábosení, zajímavé reportáže a vůbec všemožné zdroje pak posbíral právě Honza Tichý k sobě na delicious.

Na konci ledna jsem byl v Mnichově na setkání content managerů BMW z celého regionu (od Polska až po Kypr) a musím uznat, že i když i v tomto případě na počtu fanoušků záleží, je to metrika, jejiž důležitost ustupuje do pozadí a mnohem víc jde o dosah, interakce nebo zpětnou vazbu. A koncept pro rok 2013 je opět velice inovativní, se skutečně zásadním přínosem pro majitele BMW a posunuje nás opět o dva kroky před konkurenci :)

Jinak výlet do Mnichova pro mě znamenal také první návštěvu BMW Welt a muzea (mají to fakt hodně vychytané), pivo, klobásky a preclíky v Hofbräuhaus, no a zklamání z tipů ze SpottedByLocals – obě mista, na která jsem měl zálusk byla tak plná, ze v jednom případě nebyla ani šance dostat se dovnitř, v druhém bych se zase neposadil ;)

Včera pak fajn schůzka / brainstorming o využití soc. médií pro festival Jeden svět a rýsují se další zajimavé projekty :) rád bych taky udělal malé promo pro svoje školení Využijte sociální média na maximum. Bude se konat 3. března (neděle) v Brně v Coworkingu Scala (update: pokud se ukáže, že většina preferuje termín v sobotu, zkusím to ještě posunout na 2.3.). Po jeho absolvování budete sice nedostanete čestný doktorát, ale měli byste se – doufám – dívat na sociální sítě s mnohem realističtějším očekáváním. Vždy se snažím vyjít maximálně vstříc požadavkům a potřebám jednotlivých účastníků, ohlasy mám myslím vesměs dost kladné – takže věřím, ze nebudete investovaných peněz a času litovat. Pokud se vám víkend nebo Brno nehodí, zapište se klidně taky a do poznámky napište, že chcete být informovaní o dalších termínech – a já tak budu moci lépe plánovat další postup. Díky!

Jinak jsem se pustil do Murakamiho 1Q84 a je to slibné, takže končím a jdu si číst :) a vy si k tomu můžete pustit můj poslední 8tracks mix: Smart casual :)

Smart Casual from zbiejczuk on 8tracks Radio.

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Internet marketing 2013 a tak vůbec

  1. Residentmag říká:

    Bohužel, sociální sítě (mám na mysli facebook), je podle mého názoru „zabitý“. Jejich všemožné restrikce majitelů fanouškovských stránek na facebooku tlačí maximálně k tomu, aby si platili za tzv. zvýšení dosahu publikovaného statusu. Všem jde jen o peníze…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.