Tak mám nový job…

Není to tak dlouho, co jsme se bavili s Laďkou o práci a možných perspektivách – a mě při tom rozhovoru došlo, že je vlastně pro mě hodně komplikované představit si situaci, že by mě někdo zaměstnal :) a i když formálně na to zatím nedošlo, od doby H1.cz se po dvou a půl letech poprvé opravdu vracím do firmy. Jaké? A proč? Hm… (a nebojte, kromě pracovních věcí jsem taky sepsal svoje hipsterské tipy z Varšavy!)

Přidal jsem se nově do týmu brněnské firmy Business Factory. A to jako PR manažer projektu ROI Hunter. Proč? Protože to dává smysl. Kdo mě trochu sleduje, tak asi ví, že jsem vždycky byl příznivcem kvalitní organické komunikace na soc. sítích – ale nikdy jsem zároveň nezavrhoval reklamu ani nad ní neohrnoval nos – pokud byla dělaná dobře (a ne tak, jako obvykle). Jak se Facebook vyvíjí, možnosti v oblasti inzerce jsou opravdu super a jen mě vždycky mrzelo, že to firmy obvykle dělají dost špatně. Proto jsem byl třeba rád, když na BabelCamp přijel vykládat o reklamách Zdeněk Linc ze Slevomatu.

Na Business Factory mě upozornil Mirek Buchta a kluky jsem pak vytáhl na Social Media Czwartek do Katowic, potom na pražský i brněnský BabelTalk. O ROI Hunteru jsem psal na Babel Guide a to už jsem si byl docela jistý, že se tady – velmi nenápadně – dějí velké věci. Firma, kterou sice moc lidí z oboru nezná, ale má solidní klientelu (viz reference), se zkamarádila s FB, blíží se k PMD certifikaci a udělala produkt, který „vydrží“. To není v téhle branži nic snadného. Můžete chytnout vlnu a extrémně uspět třeba s Farmville – ale nakonec následuje strmý pád (a to nemluvím o desítkách „uděláme-to-taky-tak“ firem, které nechytnou už ani ten enormní růst). Můžete dělat záložky a pak vám FB přijde a úplně změní vaši platformu. Nebo analytiku a on ji pak poskytne v rámci svých služeb zdarma.

Proti tomu je chytrá reklamní platforma spojující Facebook, Google Analytics a XML feedy pro e-shopy (podle mě) killer. Facebook podobné nástroje potřebuje, protože tím přesvědčuje své inzerenty o tom, že má smysl navyšovat rozpočty. Zároveň si dost dobře nedovedu představit, že by integroval Google Analytics do vlastních FB Ads.

Ani se nedivím, že ROI Hunter obstál v obrovské celosvětové konkurenci a stal se jedním z 11 projektů, které byly vybrány do speciálního projektu, kdy Facebook poskytuje přímou podporu (víc o tom zatím nemůžu psát, ale brzo bude možné říct víc). Český trh je v tomto případě dobrý na testování (mezi hezké případovky patří Zoot nebo Slevomat), ale je jasné, že cíl je prorazit celosvětově. Možnost úzce spolupracovat přímo s lidmi z Facebooku tomu samozřejmě určitě hodně pomůže.

No a nabídka pomoci ROI Hunteru s PR, to je něco, co se neodmítá. Nemusím se stěhovat ani do Dublinu, ani do Prahy (kluci chystají nové kanceláře v samém centru, z domu to budu mít 15 minut pěšky) a přitom se dostanu k Facebooku blíž, než téměř kdokoli u nás. Budu si dál dělat školení a organizovat BabelCamp a Babeltalk setkání. Řekl bych, že ve firmě budu skoro nejstarší, ale s tím už se nějak popasuju. Pro ROI Hunter jsme vytvořili (paradoxně až teď) Facebook stránku a @roihuntercom na Twitteru, brzy se objeví první články a rozhovory. Jo, a taky je teď ze mě tak trochu headhunter, protože je potřeba nabrat další lidi: Java, Nette, Drupal, Android a iOS vývojáři, to všechno je potřeba :) nicméně KII neopouštím, zkusím to zatím nějak skloubit…

BabelCamp bude. Ačkoli se to možná zvnějšku moc nezdálo, už se pracuje na hostech a pár je jich na 95% potvrzených (5% dávám nemocem, dopravním nehodám po cestě a podobně – nakonec loni jsme takhle přišli o dva speakery: jednoho den předem a druhého v den konání). Registrace se spustí brzo, zatím se můžete přihlásit na Facebook událost a zapište si do diářů datum: 6. září 2014, Fléda, Brno :) V červnu se konal BabelTalk ve Vídni (speakeři super, ale s publikem trochu bída) a poslední BabelTalk v Praze (to se naopak vydařilo skvěle po všech stránkách)- tentokrát v klubu Podnik.

A co jinak? U nás dobrý. Jakub Holas nám nafotil kouzelné fotky Lerchovy, které si můžete prohlédnout na FB našich architektů, studia aeiou.cz. Můj bývalý kolega z mBank Peter Michajlov nám pomohl s nelehkým úkolem refinancovat hypotéku (kdybyste někdy něco podobného potřebovali řešit a měli jste strach z finančních poradců, obraťte se na s klidem na Petera, respektive jeho firmu Finberry). Měl jsem nějaká školení (včetně rektora MU Mikuláše Beka, z toho mám radost), přečetl jsem Brněnské metro (opilecká a jiné historky Bogdana Trojaka z 90. let v Brně) a Nonstop knihkupectví pana Penumbry (znělo to líp, než jak to ve skutečnosti dopadlo – ale nakonec proč ne, čte se to samo), potkal jsem spoustu milých lidí na brněnském barcampu (nejvíc se mi líbila přednáška od Jezevce), zapil vsetínskou svatbu roku (Dora = party hard) a Laďka odevzdala dizertaci. S Dorou jsme zašli v Brně do ZOO a taky do vozovny (moje poprvé!). Dora roste, mluví a paří :)

Kavárenský povaleč 2.0

Kavárenský povaleč 2.0 (Morgal) – fotila Laďka


A taky jsem jel na Social Media Czwartek do Polska…

… do Varšavy a bylo to tam prostě super! Měl jsem ji zafixovanou jako nepříjemné „byznys“ město, ale kdepak. Přijeli jsme s Mindlessem rámci jeho tour – přednáška se konala v Gamma Factory, coworkingu, který vznikl v prostorách připomínajících starou Vaňkovku (za války tam povstalci vyráběli granáty a měli svépomocí vybudovanou elektrárnu). Přespávali jsme v designovém AirBnB bytě na severu Varšavy (objednáno na poslední chvíli – a jinak měli celý měsíc plno, prostě štístko). Druhý den jsem si našel pokoj v centru, pronajímal ho učitel angličtiny z Londýna Al a vzal mě na pivo. Hipsterské podniky ve Varšavě poznáte snadno: mají lahvové – nebo ještě lépe točené – české pivo. Nejdřív jsem dal na jeho doporučení a ochutnal sendvič v Meat Love, pak jsme šli na zahrádku hospody Kufle i kapsle (velmi příjemné, mezinárodní jak výběrem piv, tak hosty, mělo to takový londýnský nádech) a když začalo pršet, přesunuli jsme se do podniku s nejvíce točenými pivy: Piw Paw . Je jich 57, můžete si za 1 zl dát „panáka“ piva na ochutnání, koupit si je s sebou nebo vypít na místě… Vypadalo to hodně zajímavě. A je to nonstop :) druhý den jsem absolvoval několik příjemných/užitečných schůzek, obědval jsem ve fajn kavárně Leniviec a večer jsem byl hostem na Social Media Czwartku. Před prezentací jsem se posilnil naprosto úžasným burgerem ve sto900. Po cestě na party jsme narazili na podnik, o kterém jsem se dozvěděl díky Pivní mapě Warszawy: Českou baštu (hromada českých piv, smažák a tak – to vše v mostní věži). Tam jsme ale nezůstávali, šli jsme do Pawilonů – což je takových asi 20 mini-hospod v jednom zadním traktu ;) super party atmosféra, užil jsem si to na max (v jedné z nich naše kru vypila veškerou zásobu Ciechan Wyborny – moc dobré pivo, mimochodem). A ještě dva cestovní tipy: na spolujízdu po Polsku doporučuju BlaBlaCar.pl a pak jsem byl příjemně překvapený, že k lístku na vlak jsem dostal simku od T-mobile s 500 MB dat gratis.

A příště to bude bez pracovních věcí, o politice, dětech, historii a jídle.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Tak mám nový job…

  1. Patrik Fingr říká:

    Gratuluji a přeji mnoho úspěchů v novém zaměstnání :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.